Liselerde Performans Notu Kaldırılsın, Yazılılar TEOG Gibi Merkezi Yapılsın

 İlköğretimde var olan kolay sınıf geçme sistemi son bir kaç yıldır liselerde de uygulanmaktadır. Üstüne üstlük telafi sınavlarından dolayı notların çok erken verilmesi öğrencilerin not pazarlıklarına girmesine yol açmaktadır.  Liselerde başarısızlığa ve disiplin sonuçlarına yol açan bu sisteme alternatif olarak bir öğretmen arakadaşımızın aşağıdaki teklifini göreceksiniz.

İşte o tekllif:
Arkadaşlar, bu performans notları öğretmenlerin başına bela oluyor, lütfen 147yi arayalım ve öğretmenin kanaat notunun kaldırılmasını talep edelim. Veli gelip not istiyor, öğrenci not istiyor, müdür ayrı baskı yapıyor öğretmene performans notları yüksek verilsin diye! Yeter artık! öğrenci koca dönem yatacak dönem sonunda hocadan not isteyerek geçecek, hoca geçirirse iyi hoca bol notla pohpohlamazsa kötü hoca! hocanın notuna karışmayan kalmadı!!!

Öğrenci eğer teog gibi lise düzeyinde de her dersten soru sorulmak suretiyle ulusal sınavlara girerse dönem boyunca yatma şansı kalmayacak, öğretmenden ders anlatmasını bekleyecek, bu defa öğrenci öğretmenin peşinden koşacak sınavda başarılı olabilmek için çünkü nasıl olsa öğretmenden güzellikle veya tehditle not isteriz olmadı müdürü kafalarız düşüncesi silinecek, paşa paşa dersini dinleyecek, bilecek ki ders boş geçerse kaybı olacak, artık en sevdiği ders boş ders olmayacak.
lütfen bu konuda 147yi arayıp talepte bulunalım, bu şekilde görüş bildirenlere 147 geri dönüş yapıyor ve 2016-2017 eğitim-öğretim yılı planlamasında göz önüne alınmak üzere sayın bakanımıza iletilmiştir diye geri dönüş sağlıyorlar.
Etiketler:

Yorum Gönder

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget