Liseliler Ne İsityor?

Birkaç gündür, liselilerin yayınladığı bildirileri okuyor ve anlamaya çalışıyorum. İnanın bana liselilerin ne istediğini tam olarak çözebilmiş değilim. İstanbul Erkek Lisesi’nde başlayan bildiri modası hemen ardından Samsun Anadolu Lisesi’nde patlak verdi. Bakın şimdi, bizimkiler neler istiyor:

“Gerici müdür istemiyoruz.”

Gayet makul talep fakat neyin gerici neyin ilerici olacağına nasıl karar verileceğini belirtmemişler. Çocukluk işte.
“Okulumuzda, DAEŞ terör örgütü destekçisi IHH’nın konferans ve faaliyetlerini istemiyoruz.”
Okullarda ‘Her sınıfın bir yetim kardeşi var’ projesi için konferanslar veren IHH’yı ellerinde herhangi bir bilgi ve belge bulunmadan, çocuklara terör destekçisi olarak anlatan, tanıtan bir zihniyet var. Tehlikenin farkında mısınız?
“TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda AK Parti milletvekilinin mesajı okunmasın.”
MHP ve CHP milletvekillerinden gelen telgraflar da okunmuş hâlbuki.
“Osmanlı’yı tanımak ve anlamak konulu konferanslar düzenlenmesin.”
Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’in katıldığı Osmanlı’yı Anlamak adlı konferanstan bahsediliyor. Bu konferansta Türkiye Cumhuriyeti aleyhine propaganda yapıldığı iddia ediliyor. Ahmet Şimşirgil hocanın böyle bir şey yapmayacağını cümle âlem bilir.
“Kadın erkek ilişkilerinde öğrencilere şer’i uygulamalar yapılmasın.”
Koridorda bir erkek öğrenci ile bir kız öğrenciye sarılması durumuna bir öğretmen tarafından yapılan ikazdan bahsediliyor.
“10 Kasım ve 19 Mayıs törenlerine okul müdürü katılmamış.”
Okul müdürü, valilik tarafından gerçekleştirilen törenlere katıldığı için haliyle okuldaki törenlere katılmadı.
Bizim çocukların yani Samsun Anadolu Lisesi’nin bildirisi hem dil hem de retorik olarak tam bir fiyasko.
Okulda kendi içinde çelişen, birçok yanlış bilgiyi içerisinde barındıran, tam bir cehalet ve iftira numunesi bu bildiriyi hazırlayarak öğrencilerin eline tutuşturan ve öğrencileri provokasyonlarlamilitanlaştıran eden bir zihniyet var.

Eğitim-İş sahnede!

Bu bildiri Samsun Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni ve Samsun Eğitim-İş Sendikası başkanının elinden ve kaleminden çıkmış bir bildiridir. Bakılırsa diğer okullardaki bildirilerin arkasında da böyle karanlık ve memleketin her yerinde yeni Gezi provokasyonları peşinde koşan karanlık güçler görülebilecektir. Adı geçen sendika başkanı geçtiğimiz yıl da Samsun Anadolu Lisesi mezuniyet dansı provokasyonuna imza atmış, sırf ‘salsa’ yaptırılmadı diye öğrenci ve velileri valiliğe yürütmek istemişti.
Ve bu zihniyet ne yazık ki CHP Samsun İl Başkanı’ndan da destek ve kuvvet alıyor. İl başkanı, son zamanlarda kendilerine sempatizan ve militan bulmakta zorlanan marjinal ve radikal örgütler için yeni birer fidanlık haline getirilmek istenilen eğitim kurumları hakkında yaptığı açıklamalar ile yangına adeta körükle gidiyor. Bir yardım kuruluşu olan IHH ile DAEŞ arasında ilişki kurmaya çalışan mahfillerin iddialarına destek veren başkan, ne yazık ki tıpkı lideri Kılıçdaroğlu gibi üzüm yemekten çok bağcıyı dövmenin hesaplarını yapıyor.0
AK Parti’yi eğitim ve kültürde başarısız diye çok sık eleştiriyoruz fakat eğitim mevzuunun sadece bir partiyle çözülemeyecek kadar derin geçmişi olduğunu, her gelen din, vatan ve millet düşmanının tahribatını silip atmanın o kadar kolay bir iş olamayacağını unutuyoruz. Eğitim için topyekûn milli seferberlik şart!
Etiketler:

Yorum Gönder

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget