MEB'den Liselerde Biildiri Dağıtanlara İşlem Talimatı

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü son günlerde liselerde baş gösteren BİLDİRİ olaylarına karşı uyarı niteliğinde bir resmi yazı yayımladı.
 
 VALİLİĞİNE

(İl Millî Eğitim Müdürlüğü)

Son günlerde Bakanlığımızın ba/ı güzide kunımlarının isimleri yazılı ve görsel medyada siyasi çıkar amaçlı kullanılarak yıpratılmakta ve dolayısıyla imajları olumsuz etkilenmektedir. Söz konusu haberlerde okul adı belirtilmekle beraber öğrenci ya da personel adı geçmemektedir. Öğrenci ve veli adı kullanılmadan basında yer alan bu bildirilerin öğrenci ve veli kaynaklı olmaktan çok bazı siyasi çevreler ve STK'lar taralından organize edildiği anlaşılmaktadır. İzin alınmadan öğrenciler ve kurumsal kimliği kullanarak okullar üzerinden bu mahiyette siyasi içerikli bildiri yayınlanması suçtur. Okul yönelimi ve öğretmenlerin taraf olmadığı bir konuda okul adının geçmesi, niyetin provakatif ve öğrencilerin istismarına yönelik olduğunu açıkça göstermektedir.

Öğrencilerimizin bu tarz eylemlerin içine çekilmek istenmelerinin iyi niyetli girişimler olmadığı görülmektedir. Söz konusu tiil ve davranışları yapanlar ile bunlara katılanlar hakkında meri mevzuat çerçevesinde işlem yapılması ve buna göre taralların da sorumlu davranmaları gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve valiliğinizce konunun üzerinde hassasiyetle durulması hususunda gereğini rica ederim.

Yusut TEKİN

Bakan a. Müsteşar
Etiketler:

Yorum Gönder

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget