Memur Maaşları Ramazan Bayramından Önce Ödenecek mi?

2016 Ramazan bayramından önce emekli ve memurlara maaş yatacak mı? Memur maaşları bayram öncesi yatar mı? İşte detaylar...

MEMUR MAAŞLARI ERKEN Mİ YATACAK?Ayın 15'inde maaş alacak memur Ramazan Bayramı'nın ayın başına gelmesi nedeni ile maaşlarınını erken ödenip ödenmediğini merak ediyor. Her yıl hükümet tarafından bayram öncesi ödenen maaşlar bu bayram da erken yatacak mı? İşte detaylar...

Çalışanın 2016 Ramazan Bayramından Önce Maaş Beklentisi
2016 Ramazan Bayramına sayılı günler kala emekliler ve memurlar bayramdan önce maaşların yaıp yatmayacağını merak etti. Harcamaların arttığı bayram dönemlerinde çalışanlara bayramdan önce maaş ödenmesi vatandaşı oldukça rahatlatıyor. Kamu çalışanlarının ve emeklilerin maaşlarına yapılan %5 orandaki zam ise ramazan bayramından önce ödenecek yani emekliler ve kamu çalışanları ramazan bayramından önce zamlı maaşlarını 1 Temmuz 2016 tarihinde alacaklar.

Memur ve Emekli Maaşları Bayramdan Önce Yatacak Mı ? Bilindiği üzere çalışanlara ve emekliler bayram öncelerinde maaş ödemesi yapılıyordu. Bu sene de Kamu çalışan ve emeklileri 1 Temmuz'dan itibaren maaşlarını yüzde 5 zamlı olarak alacaklar ve bayram öncesi maaş ödemesi yapılacak. İlk zamlı olan maaşlar ise 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren ödenmeye başlayacak. Genel de ayın 15'inde maaş alan çalışanlara da bu ay ayın 1'inde yani ramazan bayramından önce maaş yatacak.

Emekliye Ramazan Bayramından Önce İkramiye Ödenecek Mi ? 
SGK başkanı Dr. Mehmet Bağlı emeklilerin bu bayramdan önce zamlı olan maaşlarını almaya başlayacaklarını dile getirdi. 30 yılın üzerinde ki emekliler ikramiyelerini alabilmeşlerdi ancak daha önce emekli olanlar ikramiye alma konusunda sıkıntı çekmiş hatta işi mahkemeye taşımışlardı. Bu sene emekliye bayram öncesi ikramiye verilecek mi henüz net bir bilgi gelmez iken maaş ödemelerinin yapılacağı kesinleşti.
Etiketler:
Tepkiler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget