Norm Fazlası Öğretmenlere 80 Saat Eğitim Verilecek

MEB'in son donemde yaptığı uygulamalar tartisiladursun gecen hafta illere gonderilen bir yaziyla yeni bir sorunun baslangicina da start vermiş oldu. MEB Norm fazlalığı olan yerlerdeki tum öğretmenlere 80 saatlik ozel eğitim kursu verip bu alanda gorevlendirme yapacak. Oysaki 2 buçuk yil once bu alanda zaten 540 saat gibi ciddi bir hizmetiçi egitim ile kurs alinmis olup kurs sonunda bu alana geçilecegini soyleyen de Mebin kendisidir. MEB'in bu plansiz yönetimi alan değişikliği ve norm fazlalığı sorununu çözmek, bir taşla iki kuş vurmak varken ozellikle alan ozel eğitim alanında alan değişikliğini halen yapmayip bu ateşe su dokmek yerine odun tasimaktan başka birşey degildir. Ayrica 2014 Aralik ayindaki alan değişikliğine halen 540 saatlik hizmetiçi eğitimi devam edenler başvuruda dahi bulunamamistir. Yetkili sendika olan EBS'nin de bu konuda yeterince duyarli davranmamasi bu sorunu görmezden gelmesi ögrermenleri üzmektedir. Temmuz ayınin özel eğitim alaninda yapilacak alan değişikliği için uygun bir takvim olduğunu hatirlatiyoruz yetkililerin bu sese kulak vermesini diliyoruz.

MEB’den Norm Fazlası Öğretmenlerin Görevlendirilmesi ve Eğitimi ile ilgili Resmi Yazı.
Öğretmen sayısının yetersizliği durumunda; özel eğitim okullarında, özel eğitim sınıflarında, hastane sınıflarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacı, norm fazlası öğretmenlerin ve/veya ücretli öğretmenlerin görevlendirilmesi yoluyla karşılanacak.
Özel eğitim okullarında, özel eğitim sınıflarında, hastane sınıflarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamında görev almak isteyen öğretmenlere, gönüllülük ilkesi çerçevesinde, eğitim öğretimi aksatmadan, öncelikle seminer dönemleri tercih edilerek, aşağıdaki program doğrultusunda 80 saatlik eğitim verilecek
İŞTE O RESMİ YAZI:Etiketler:

Yorum Gönder

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget