15 Temmuz Şehitleri Foto Galerisi (İyi Hazırlanmış)

15 Temmuz darbe girişimi şehitlerimizin isimleri belli oldu. Dünya tarihinde bir ilki gerçekleştirerek kendilerini tankın, topun ve tüfeğin önüne siper ederek Milli İrade'ye karşı yapılan bu hain saldırıda şehit olan kahramanlarımızı saygı ve minnetle selamlıyoruz. Şehitlerimizi asla unutmayacağız!

ürkiye 15 Temmuz 2016 gecesi TSK içerisinde bulunan bir grup vatan haini askerin darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı. Tankları meydanlara indiren, F-16'larla bomba yağdıran, Kobra helikopterleri ve kandırdıkları askerleri kullanarak halkın üzerine ateş açan ve hatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devlet büyüklerine suikast girişiminde bulunmaya dahi cüret gösteren bu vatan hainlerini bu millet asla unutmayacak.

Etkisini yıllar sonra bile üzerimizden atamayacağımız bu darbe girişiminde vatan haini bir grup askerin silahlarından çıkan kurşunlara siper olan, demokrasimiz, özgürlüğümüz ve vatanın bölünmez bütünlüğünü kormak için kendisini feda ederek şehit olan kahramanlarımızı da bu millet asla unutmayacak.

15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi gecesi siyasi irade, halk, vatanını seven ve hainliğe katılmayan askerlerimiz ile emniyet mensupları darbeye hayır diyerek yaşananlara karşı çıktı ve bu hain girişimi başarısızlığa uğrattı. Fakat gözünü kan bürümüş ve adeta cinnet haline geçmiş olan darbecilerin saldırıları bir daha silinmemek üzere hafızalarımıza kazındı.

Ülkemizde darbe yaparak bir iç savaşa sokmaya çalışan darbeci hainler, geçmiş darbelerde ve savaşlarda asla dokunulmayan ve halkın iradesini temsil eden Milletvekilleri'nin o an içerisinde oldukları Meclis'i de savaş uçaklarıyla bombaladılar. Sivil halkın üzerine helikopterlerden ateş açacak kadar insanlıktan çıktılar, Boğaziçi Köprüsü'nde masum vatandaşlarımızı gözlerini kırpmadan kurşuna dizdiler ve hatta üzerlerinden tankla geçerek ezdiler. Tüm bu planladıkları darbe girişiminin ve uyguladıkları vahşetin başarıya ulaşacağını hayal ediyorlardı, ancak başaramadılar.

Darbe girişimine karşı verdiğimiz mücadelede hayatını kaybeden şehidlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.
01- HALİL KANTARCI
 02-ÖMER HALİSDEMİR
 03-EROL OLÇAK
 04-SERHAT ÖNDER
 05-MUSTAFA CAMBAZ
 06-AHMET ÖZSOY
07-MUSTAFA YAMAN
 08-İLHAN VARANK
 09-İBRAHİM YILMAZ
 10-YASİN NACİ AĞAROĞLU
 11-UHUD IŞIK

Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget