2016 KPSS ÖABT İptal Edilecek mi?

ÖSYM Öğretmen adaylarının girdiği ÖABT sınavı için açıklama yaptı. Öğretmen adaylarının bazıları FETÖ Terör örgütünün darbe teşebbüsünden sonra psikolojisinin bozulduğunun aktarmalarının ardından açıklama yapıldı.

24 Temmuzda yapılacak olan ÖABT sınavı için ÖSYM açıklama yaptı. Ülkemizde yaşanan darbe teşebbüsünün ardından Öğretmen adaylarının morallerinin ve psikolojilerinin bozulduğu yönünde sosyal medyada görüş bildirmelerinin ardından ÖSYM konuyla ilgili açıklama yaptı.
ÖSYM’nin sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada ‘’2016-KPSS ÖABT 24 Temmuz 2016 tarihinde uygulanacaktır’’ açıklaması yapıldı. Bu açıklama ise bazı öğretmen adaylarını üzdü. Öğretmen adayları e-YDS sınavının ertelenmesi gibi 2016-KPSS ÖABT’nin de ertelenmesini bekliyordu. Mymemur ekibi olarak şimdiden ÖABT sınavına gireceklere başarılar dileriz.
ÖABT sınavı nedir? Öğretmenlik Alan bilgisi sınavı olan ÖABT öğretmen olabilecek eğitim fakültelerinden mezun adaylara getirilen ek sınavdır. KPSS P10 puanına ek olarak ÖABT sınavına giren adaylarda alınan puanda KPSS P10 puanına eklenerek KPSS121 puanını ortaya çıkaracak. Bu puan türüne göre öğretmen atamaları gerçekleştirilecektir. ÖABT sınavı 24 Temmuz 2016 tarihinde yapılacaktır.
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget