2016 KPSS'nin Açıklanma Tarihi Belli Oldu

KPSS 2016 sınavının açıklanmasına sayılı günler kala ÖSYM'den flaş son dakika açıklaması geldi. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu.

KPSS 2016 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu yanıt buldu. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre KPSS 2016 açıklanma tarihi 14 Temmuz olarak belirlendi. KPSS sonuçları açıklandığı andan itibaren haberimizden öğrenebilirsiniz. Detaylar haberimizde.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, Kamu Görevlilerine İlk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'in 25 Ocak 2016 tarihli kararla yürürlüğe girmesi ile ÖSYM'nin sınav takvimine göre 9 Haziran 2016 olarak yer alan 2016-KPSS Lisans Sınavı sonuç açıklama tarihinin 14 Temmuz 2016 olarak değiştirilmesine karar verildiği ve sınav takvimindeki sonuç açıklama tarihinin bu doğrultuda güncellendiği bildirildi.

KPSS 2016 AÇIKLANMA TARİHİ
Öte yandan ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği yetkilileri, takvim güncellemesinin 2016 yılının ilk merkezi yerleştirmelerinde 2014 yılı KPSS sonuçlarının kullanılmasını ve 2016 yılının haziran ayı sonuna kadar mezun olacak adayların bu yerleştirme için tercih bildiriminde bulunmasını sağlamak amacıyla yönetim kurulu kararı ile alındığını bildirdi.
Etiketler:
Tepkiler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget