Açığa Alınan Öğretmenlere Bir Şok Daha

Milli Eğitim Bakanlığında görevli yaklaşık 30 bin öğretmen FETÖ üyesi oldukları iddiası ile açığa alındı. Açığa alınan öğretmenler ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir yazı yayımladı.

Darbe girişimi ve sonrasında yaşanan FETÖ operasyonları kapsamında açığa almalar devam ederken açığa alınan öğretmenlerle ilgili tedbir amaçlı önemli bir yazı MEB tarafından il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderildi.
 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen ve eğitim kurumlarına tebliğ edilen uyarı yazısı ile açığa alınan öğretmenlerin üzerindeki bütün resmi kurum şifrelerinin iptal edilmesi istendi.

   Yayınlanan Resmi yazıya göre Milli Eğitim Bakanlığında görevli öğretmenlerin Mebbis ve tüm internet şifreleri haklarındaki soruşturmalar neticelenene kadar silinecek ve kendilerine yeni şifre verilmeyecek.

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen ilgili yazı;
                                                     
                                                        TC
                                               .... VALİLİĞİ
İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Sayı:40196750/450/8030859                                    28.07.2016
.........MÜDÜRLÜĞÜNE
    Okulunuz/Kurumunuzda 657 sayılı devlet memurları kanunun 137. Maddesi gereğince görevinden uzaklaştırma tedbiri alınan personelin varsa Kişisel e-okul, TEFBİS be Kurumsal MEBBİS Web panel yönetimi, DYS kullanıcılarının soruşturmaları neticelendirilinceye kadar iptal edilmeleri hususunda;
   Gereğini önemle rica ederim.
....
Müdür a.
Şube Müdürü
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget