MEB Görevden Alınan Öğretmenler Yerine Atama Yapacak mı?

MEB'de son dakika bir gelişme yaşandı. 15 Temmuz darbe soruşturması kapsamında 15 bin 200 personel açığa alındı, 21 bin öğretmenin lisansı da iptal edildi. Peki açığa alınan öğretmenler yerine atama yapılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı darbe girişimi sonrasında cemaatçi olduğu belirlenen öğretmenlerin lisansını iptal etti. MEB toplam 21 bin öğretmenin lisansını iptal ederken 15 bin 200 MEB çalışanı açığa alındı. Peki açığa alınan öğretmenler yerine atama yapılacak mı?

Açığa alınan öğretmenler yerine atama yapılacak mı?

MEB arka arkaya şok kararlar aldı. Cemaatçi olduğu belirlenen 21 öğretmenin lisansı iptal edildi. MEB'de çalışan 15 bin 200 kişi de açığa alındı. Milli Eğitim Bakanlığı, yapılan açıklamada, "Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15 bin 200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.
MEB'teki temizlik özel okulları da kapsıyor. Bu çerçevede 15 bin 200 personelin dışında özel kurumlarda çalışan 21 bin öğretmenin de lisansı iptal edildi. Bunların büyük kısmının Gülen cemaatinin okullarında olduğu bildiriliyor. Böylece darbe girişiminin ardından 36 bin 200 kamu personeli ve öğretmen açığa alınmış oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı açığa alınan öğretmenler yerine bir açıklama yaparsa haberimizde bulabilirsiniz. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Twitter hesabından yaptığı paylaşım.
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget