Memurlar İçin Not Sistemi Başlıyor

Milyonlarca memur için performans değerlendirme sistemi geliyor. Memurun performansını artık hizmet alan vatandaşlar da ölçebilecek.

51 yıllık 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu değişiyor. Yapılacak düzenlemelerle pek çok reform gerçekleştirilecek.

Bunlardan biri de 'performans ölçümü' olacak. Çalışma Bakanlığı tarafından hazırlanan Kamu Personelinin Başarılarının Değerlendirilmesine İlişkin Yönetmelik Taslağı'na göre; memurlar için artık not sistemi devreye girecek.

Yöneticiler de dahil tüm memurlar için performans değerlendirmesi yapılacak. Hem vatandaşlar hem de amirleri memura not verecek. Vatandaş notunu elektronik ortamda kullanacak.

Kendisine sunulan hizmeti değerlendirecek olan vatandaş, notuyla hem hizmet aldığı birimin hem de memurun performansıyla ilgili görüşlerini belirtecek. Amir ise memuru, iş bilgisi ve kalitesi, iletişim ve işbirliği, görev bilinci ve iş alışkanlıkları, disiplin ve kurallara uyma, gelişime açıklık ölçütleri altında yer alan sorularla değerlendirilecek.

İTİRAZ HAKKI VAR
Memurlar, aldıkları başarı puanlarına karşı bir üst amire itiraz edebilecek. Bir üst amirin itirazı reddetmesi halinde başarı puanı kesinlik kazanacak. İtiraz kabul edilirse yeniden değerlendirme yapılacak.
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget