Öğretmenler Açığa Alındıklarını Nasıl ve Nereden Öğrenebilirler?

Öğretmenler, lisansının iptal olduğunu nasıl ve nereden öğrenebilir?

Eğer Mebbis'e girebiliyor ve herhangi bir değişiklik görmüyorsanız açığa alınmamışsınızdır. 

Açığa alınıp alınmadığınızı öğrenmenin bir diğer yolu ise görev yaptığınız il/ilçenin Milli Eğitim Müdürlüğünü aramaktır.

Açığa alınan 15 bin Öğretmenin sendikaları ise şöyle:

Aktif Eğitim Sen- Eğitim Sen- Eğitim Bir Sen ...

Sendikasız Öğretmenler

Anadolu Eğitim Sen başkanının açıklamasına göre ise Aes'ten açığa alınan Öğretmen yok.


************************************************************************ 

MEBBİS sistemine giriş yaprak MEB tarafından açığa alınıp  görevden alınıp alınmadığınızı kontrol edebilirsiniz. MEB tarafından FETÖ/ PDY kapsamında  şu ana kadar 22 bin civarı öğretmen açığa alındı.  Mebpersonel.com olarak dün bu listelerin il milli eğitim müdürlüklerine gönderildiğine dair özel haberimizde belirtmiştik. MEB tarafından şu ana kadar görevden alınan öğretmenlerin listeleri yayınlamadı. Bu görevden almalar sonrası öğretmenler görevden alınıp alınmadığına dair  bilgiye sahip olmadığı ve zamanla bu öğretmenlere tebliğ edileceği belirtirken . MEBBİS sistemi üzerinden giriş yapılarak  kişişel bilgiler bölümünde  görevden alınanlar için açığa alındı  şeklinnde sisteme girildiği veya görevden alınmayanların ise görevde yazdığı ifade edilirkekn kesin bilgi olarak bu girişlerin mebbis sistemine yansıtılıp yansıtılamdığı teyit edilemedi.

MEBBİS ÖĞRETMEN GİRİŞİ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 MEBBİS GİRİŞ NASIL YAPILIR

MEBBİS, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ve öğretimde kaliteyi amaçlayan projelerden birisi olan projesiyle öğretmenlerin de kurumsal işlmelerinde onlara büyük kolaylık sağlıyor. MEBBİS sistemine giriş yapmak isteyen öğretmenler https://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresine giriş yaparak karşılaştıkları ekran üzerinde kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu girerek işlemlerini yapabilirler.

MEBBİS ÖĞRENCİ VE VELİ GİRİŞ SAYFASI

Meb e okul mebbis iks veli ve öğrenci giriş sayfası,Son günlerde okullara uygulanan İlköğretim Kurumları Standardı anketleri velilerin kurum standartları konusunda görüşlerinizi alabilmek için yapılan bir anket çalışmasıdır. Aşağıda resmi görünen giriş ekranına ulaşıp istenen bilgiler yardımı ile sisteme girmeniz gerekmektedir.
Sisteme giriş yaptıktan sonra ekrana gelen cevap seçeneklerinden sizlere en uygun olanı işaretleyip sayfa sonlarında kaydet butonu ile cevaplarınızı kaydetmeniz gerekmektedir.
MEBBİS ŞİFREMİ UNUTTUM, NE YAPMALIYIM?
MEBBİS şifresini unutan kkullanıcıların ‘https://mebbis.meb.gov.tr/sifrehatirlat.aspx’ web sitesine giderek istenen bilgileri girmesi gerekmektedir. MEBBİS şifre sıfırlama için istenen bilgiler ise şunlardır; Güvenlik Kodu, Kullanıcı Adı, Cep Telefonu, T.C. Kimlik No, Doğum Tarihi, Cilt No, Anne Kızlık Soyadı, Yakın T.C. No.
İstenen bilgilerin girilmesinin ardından kullanıcılar yeni bir şifre belirleyebilir ve sisteme giriş yapabilirler.
Etiketler:

Yorum Gönder

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget