TEOG Tercihlerinde 4 Günlük Uzatma

TEOG tercihleri için Milli Eğitim Bakanlığı bir açıklama yaptı. Daha önce 25 Temmuz olarak açıklanan TEOG tercih süresi uzatıldığı belirtildi. Peki TEOG tercihleri için son gün hangi gün? İşte ayrıntılar.

Milli Eğitim Bakanlığı TEOG tercihleri için verilen süreyi uzatma kararı aldı.  MEB yaptığı açıklama ile TEOG tercih süresinin uzatıldığını kamuoyu ile paylaştı. İlk açıklamada 25 Temmuz olara belirlenen TEOG tercih sürecinin son günü 29 Temmuz Cuma olarak güncellendi. İşte meark edilen tüm soruların yanıtları ve TEOG tercih sürecinin detayları...

2016 yılında   binlerce  8. sınıfı öğrencisi  TEOG sınavın girmiş  ve sonuçlar  geçtiğimiz günlerde açıklanmış idi. Sonuçların açıklanması  ile   öğrenciler ve velileri  tercih heyecanı sardı. Daha önce  yapılan  duyurularda  TEOG tercihinin  15   Temmuz  2016 günü ile  25 Temmuz  2016 günü olduğu belirtilmişti.
15 Temmuz  2016 günü akşam saatlerinde  ülkemizde  başlayan   ve  17  Temmuz  2016 günü  genel olarak  bastırılan  askeri darbe  girişimi  sonrası, birçok kurumu  sınavları  ertelemiş  idi. Milli Eğitim Bakanlığının   web sitesinden yapılan  açıklamaya göre  ülkemizde  yaşanan haince yapılan darbeye teşebbüs olayından sonra   2016 yılı   Ortaöğretim Kurumları Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’da yer alan  takvimde  değişiklik  yapıldığı belirtildi.

2016  yılı   TEOG  tercihlerinin son günü   25 Temmuz  2016 günü iken 29 Temmuz 2016 günü oldu.
Etiketler:

Yorum Gönder

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget