2016 TEOG I.Nakil Başvurusunda Son Gün

TEOG yerleştirmelerinde daha yüksek puanlı okula geçmek isteyen öğrencilerin katıldığı nakil uygulamasında ilk dönem başvuruları bugün son buluyor.

TEOG yerleştirmelerinde daha yüksek puanlı okula geçmek isteyen öğrencilerin katıldığı nakil uygulamasında ilk dönem başvuruları bugün son buluyor. Nakil uygulamasının sonuçları ise 22 Ağustos Pazartesi günü açıklanacak ve aynı gün ikinci nakil uygulaması için başvurular alınmaya başlanacak.
Günlerdir TEOG velilerinden sorular geliyor. Bunların başında da “Üst okul için şansımızı deneyelim mi?” sorusu var. Eğer yerleştiğiniz okuldan memnunsanız “şansınızı” denemeyin. Bir başka okula yerleşirseniz, kaydınız silinip yeni yerleştiğiniz okula geçecek.
Bir de “Yerleşemezsem hakkımı kaybeder miyim?” endişesiyle tercih yapmaktan çekinen veliler var. Eğer herhangi bir okula yerleşemezseniz, şu anda kayıtlı olduğunuz okuldaki hakkınızı yitirmezsiniz. Sadece başka bir okula yerleşenlerin kaydı siliniyor.

Velilerin bir başka sorusu ise: “Boş kontenjan görünmeyen okulları tercih edebilir miyiz?” Evet, tercih yaparken boş kontenjan şartı aranmıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) aradan özel okullara ya da üst okullara gidecek öğrencilerin olacağını varsaydığı için kontenjanı dolu olsa da bu okulların tercih listesine alınmasına izin veriyor. Bu durumda bir okulun kontenjanında boşluk olmasa da yazabiliyorsunuz.
Bir başka soru ise “3 tercihi de doldurmalı mıyız?” şeklinde. Hayır, doldurmak zorunda değilsiniz. İsterseniz tek tercih de yapabilirsiniz. Dilerseniz 3 kez yapılacak nakil uygulamasının her seferinde aynı okulları yazabilir ya da değiştirebilirsiniz.
Son uyarı ise tercihlerinizi yaptıktan sonra onaylatmayı unutmayın, çünkü geçersiz olur. Herhangi bir ortaokuldan tercihlerinizi onaylatabilirsiniz.
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget