2016 Üniversite Tercih Başvuruları Saat Kaçta Bitiyor?

ÖSYS-2016 tercih işlemleri son gün ne zaman? merak konusu oldu. Üniversite adayları internette 'ÖSYM üniversite tercih işlemleri ne zaman bitiyor?'

ÖSYS-2016 tercih işlemleri son gün ne zaman? merak konusu oldu. Üniversite adayları internette 'ÖSYM üniversite tercih işlemleri ne zaman bitiyor?' 'ÖSYS tercih işlemleri nasıl yapılır?' 'Üniversite tercihleri başvuru nereden yapılır?' gibi soruları araştırmaya devam ediyor. 2016-ÖSYM Üniversite tercih işlemleri hakkında tüm detaylar abchaber.com'da...

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTECEK?
Üniversite adaylarının en çok merak ettikleri bu sorunun yanıtı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından son dakika açıklaması ile belli oldu. ÖSYM son dakika açıklamasına göre ÖSYS-2016 tercih işlemleri 3 Ağustos 2016 Çarşamba günü yani yarın sona erecek.
29 Temmuz 2016 tarihinde başlayan ÖSYM üniversite tercih işlemleri, 3 Ağustos 2016 Çarşamba gecesi saat 23.59'a kadar devam edecek. Bu saatten sonra adaylar LYS tercih işlemleri başvurusu yapamayacaklar. Öte yandan ÖSYM açıklamasında ''2016-ÖSYS tercih süresi uzatılmayacak'' denildi.
29 Temmuz'da başlayan ÖSYS Üniversite Tercih başvuruları 5 gün boyunca yapılabilecek. Yani 29 Temmuz'da başlayan LYS üniversite tercih işlemleri 5 günlük süre sonundaki tarih olan 3 Ağustos'ta son bulacak. Tercih bildirim işlemini yapan üniversite adayları aynı zamanda tercih süresi içerisinde ais.osym.gov.tr internet adresinden değişiklik yapabilecekler.
Etiketler:

Yorum Gönder

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget