Bacımın Örtüsü Batmakta CHP'nin Gözüne!!!

CHP'nin Sözcüsü Selin Sayek Böke, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından oluşturulan 'Yenikapı Ruhu'nu gölgede bırakacak açıklamalar yaptı.

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, skandal açıklamalar yaptı.
Böke, kadın polislere başörtüsü özgürlüğünün ’laiklik’ tartışması çıkarmak için verildiğini iddia etti.
Bugün yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarınki adli yıl açılış törenine katılmayacağını ifade eden Böke, “Kendi yapımı dahi hukuka aykırı olan bir kaçak sarayda yargı yılı açılamaz, bu açılış asla kabul edilemez” dedi.
BAŞÖRTÜSÜ ÖZGÜRLÜĞÜ LAİKLİK TARTIŞMASI BAŞLATMAK İÇİNMİŞ
Böke, daha sonra ise kadın polislere tanınan başörtüsü özgürlüğünü hedef aldı.
Böke, “AKP’nin Türkiye’yi 15 Temmuz’a getirmiş olan ideolojik ve partizan yaklaşımı, kendini her alanda göstermeye devam ediyor. Bu hafta poliste türbanı serbest bırakarak laiklik üzerinden yeni bir tartışma başlatılma gayreti de bunun en somut göstergelerinden biri” diye konuştu.
BAHÇELİ’YE SERT SÖZLER
CHP Sözcüsü, Devlet Bahçeli’nin “Anamuhalefet partisi Türkiye’nin gündemini konuşmak için Beştepe’ye gidip de, başka bir konu için salona gitmek istemiyor, anlamak mümkün değil” eleştirisine de sert yanıt verdi.
Böke, CHP’nin 15 Temmuz’da Türkiye’ye omuz verdiğini söyleyerek, “Bugün anlaşılıyor ki CHP Türkiye’ye omuz verirken, Sayın Bahçeli Erdoğan rejimine omuz vermeyi tercih etmiş. Bahçeli isterse kendi parti kongresini sarayın bahçesinde yapabilir” dedi.
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget