FETÖ'cü İnternet Sitelerine Giren Memurlar Belirlendi

Kamuda üst düzey FETÖ'cüler tek tek belirleniyor. Örgütün internetten verdiği mesajları takip eden bürokratlar, 3 yıllık incelemeyle ortaya çıkartıldı. Bir yılda 25 bin giriş yapan memur tespit edildi. Şimdiye kadar 40 bin isme ulaşıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) mensup üst düzey bürokratları belir- lemek için yeni bir yol haritası çizildi. Kamuda, murakıp, uzman, müfettiş gibi unvanlarla görev yapan FETÖ'cüleri tespit etmek amacıyla bilgi işlem arşivinden faydalanılıyor. Edinilen bilgilere göre son 3 yıla ilişkin bilgi işlem verileri çıkarıldı. Hangi bü-rokratın hangi internet sitesine gi-rerek FETÖ'nün internet üzerinden verdiği mesajları takip ettiği tespit edildi. Sadece bir vergi müfettişi-nin cemaatin internet sitesi olan 'aktifhaber'e bir yılda 25 bin giriş yaptığı ortaya çıktı. İncelemelerde takiyyeci bürokratların FETÖ'den gelen mesajları takip etmek amacıyla aktifhaber'in yanı sıra Zaman Gazetesi, Samanyolu TV ve Bank Asya'nın internet sitesini de takip ettikleri belirlendi.

4 AYDA 7.500 MESAJ
FETÖ yapılanmasıyla mücadele kapsamında en kapsamlı deşifre çalışması Vergi Denetim Kumlu ta-
rafından yapılıyor. Sadece bir vergi müfettişinin 4 ayda 7 bin 500 kez Paralel Yapı'nın bir haber sitesinden gündem takibi yaptığı görül-dü. FETÖ üyelerinin kullandığı şif-reli mesaj uygulamaları da yakından takip ediliyor. Kasım 2014 tarihinden itibaren kullanılmaya baş-lanılan 'By Lock' adlı hem android hem de iOS tabanlı cihazlara uy-gun olan şifreli mesaj uygulaması büyük ölçüde çözülmüştü. Sadece By Lock uygulamasından elde edi-len istihbarat bilgileri sayesinde başta TSK olmak üzere devlet kurumlanna sızan 40 bine yakın FETÖ üyesi belirlenmişti.
STAR
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget