Liselere Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır? İşte Ayrıntılar

Liseye yerleştirme sınav sonuçları dün açıklandı. Adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları gördüler.

Liseye yerleştirme sınav sonuçları dün açıklandı. Adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları gördüler. 11 Ağustos'ta http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde sonuç ilan edildi. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek. Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.


KAYIT OTOMATİK
Sonuç bilgilerinde, kaydının yapıldığı okul bilgileri bulunacak. Ayrıca, SMS ile bilgilendirilmek isteyen velilere mobil bilgilendirme servisi aracılığı ile yerleştirme sonuçları bildirilecek. Yerleştirme işlemi yapıldıktan sonra resmi ve özel okulların açık kalan kontenjanlarına ortaöğretim yönetmeliğinin nakil esasları doğrultusunda, yerleştirmeye yönelik nakil yoluyla öğrenci kaydedilecek.

“Yerleştirildiğimiz okula gidip kesin kayıt yaptırmak zorunda mıyız?”
Bu soruyu da dün bakanlık yetkililerine sizler için sorduk ve şu yanıtı aldık: “Yerleştiğimiz okula kesin kayıt için gitmenize gerek yok. Zaten yerleştirme sonuçları kesin kayıt anlamını taşıyor.
Ancak kesin okumak istediğiniz okula giderek istenilen işlemleri yapmanızı öneririz.
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget