Öğretmenlere 2016 Eylül Seminer Dönemi İçin Güzel Haber

2016 - 2017 eğitim öğretim yılı takvimi MEB tarafından açıklandı. Bu takvime öğren öğretmenlerin seminer tarihleri ne zaman? 2016 - 2017 yılı öğretmen seminer tarihleri belli oldu mu?


1 Eylül 2016'da öğretmenlerin seminer çalışması yine başlayacak. Öğretmenlerin Eylül seminerini nerde yapacağıyla ilgili şimdilik bir açıklama yapılmamış olsa da Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması öğretmenlerin seminer çalışmasını memlekette yapabileceği yönünde yorumlandı. 
Kurban bayramı 12 Eylül Pazartesi günü. Yani 9 Eylül Cuma gününe kadar yapılacak seminerler için MEB tarafından yine öğretmenler mesleki çalışma Eylül seminerini istediği yerde yapabilir açıklaması bekleniyor.

ÖĞRETMENLERE GÜZEL HABER

Öğretmenler büyük ihtimal 2016 Eylül Seminerlerini istediği ilden alacak. Öğretmenlerin Eylül Seminerini istediği ilden alma ihtimali %90. Bakanlıkta çalışan bir arkadaştan aldığımız bilgiye göre Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a ''öğretmenlerin eylül seminerini istediği ilden alması'' önerisi sunulmuş.

Karar bu hafta sonuna kadar belli olacak. 2016 Eylül semineri bu sene 1 Eylül Perşembe başlayacak. Kurban Bayramı ise 12 Eylüle denk geliyor. Okullar 19 Eylülde başlayacak. Öğretmenlerin %99'u yüzlerce km git-gel yapmamak için haklı olarak Eylül Seminerlerini istediği ilden almak istiyor. Bu konuyla ilgili resmi açıklamanın bu hafta içinde açıklanmasını bekliyoruz.
Geçen dönem 28 Eylül'de olan Öğretmen Seminerinin bu dönem ne zaman olacak sorusu merak ediliyor. Konuyla ilgili henüz Milli Eğitim Bakanlığından resmi bir açıklama gelmezken 19 Eylül'de açılacak okulların öğretmenseminerler tarihlerini de İlerleyen günlerde MEB tarafından resmi bir açıklama gelmesi bekleniyor. 2016 - 2017 eğitim öğretim dönemi öğretmen seminer tarihleri açıklanır açıklanmaz sitemizden öğrenebilirsiniz.
EYLÜL SEMİNERLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA 
Eylül seminerleri Eylül 1 Eylülde başlayacak ve 9 gün olacak Eylül ayının ilk iş gününden derslerin başlangıcına kadar geçen süre içerisinde yapılan mesleki çalışmalarda okul müdürlüklerince hazırlanan program dahilinde kendi okullarındaki mesleki çalışmaya katılırlar.

Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget