Özür Grubu Yer Değiştirme 2.Aşaması Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) aile birliği, can güvenliği ve sağlık özrü kapsamında bugün 2. aşamasını başlatacağı okul tercihleri için başvurular başlıyor. 40 okul tercihi yapılacak. İl ve ilçe emri uygulanmayacağından tercihler önemli.Kaynak: MEB öğretmen özür grubu tayini okul tercihleri yapılıyor (MEBBİS) başvuru sayfası

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmenlerin 2016 yılı yaz tatili aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirmelerine ilişkin ilk aşama olan başvuruları 11 Ağustos ile 19 Ağustos tarihleri arasında almıştı. Birinci aşama olan başvurularda okul müdürlüğü, ilçe milli eğitim müdürlüğü ve il milli eğitim müdürlüklerinin onaylarının ardından ikinci aşamaya geçen öğretmenler için tercih süreci başlıyor.

MEB öğretmen tayinlerinin 2016 yaz dönemi kapsamında başvuruların alınması süreci 26 Ağustos Cuma gününe kadar sürecek. Bu süreçte öğretmenlerin yapması gereken iş ve işlemler bulunmaktadır. İlk olarak öğretmenler okul tercihlerini yapıp okul müdürlüklerine onaylatmaları gerekiyor. Okul müdürlükleri de birinci aşamada olduğu gibi ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatıp il milli eğitim müdürlüğünün de onayı ile sonuç aşamasına girilecek.


Öğretmenlerin merak ettiği bir soru da yaz döneminde olunduğundan şahsen mi başvuru yapmak gerekli olduğuydu. Açıklanan kılavuza göre öğretmenler atandıklarında daha sonradan da imza atabilecekleri belirtilse de çoğu milli eğitim müdürlüğü özellikle vekalet istemekte. Bu bakımdan vekalet ile başvuru yapılması sorun çıkmaması açısından faydalı olacaktır. Normal koşullarda vekalet gerektirmeyen bu başvuruya istinaden yayınlanan yazı şu şekildeydi:

Öğretmenlerin şahsen başvuru yapmaları esas olmakla birlikte, görevli oldukları il/ilçe dışında bulunan öğretmenler, ibraz edilecek belgeleri e-posta, telefon, faks gibi uygun iletişim araçlarıyla kadrolarının bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğüne süresi içinde ulaştırarak başvurularının onaylanmasını isteyebilecektir. Yöneticiler bu başvuruları süresi içinde elektronik ortamda onaylayarak formun çıktısını göreve başladıklarında öğretmenlere imzalattıracaktır.

Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget