TEOG 2.Nakil Sonuçları ve Boş Kontenjanlar Hakkında

Binlerce öğrencinin okul hayatını etkileyecek olan TEOG sınavları ile ilgili nakil işlemleri başvuru sonuçları açıklanmaya devam ediyor. Son olarak ilk dönem başvuru sonuçları duyurulurken şimdi gözler TEOG 2. dönem nakil başvuru sonuçlarına çevrildi. Peki 2. dönem başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takviminde yer alan bilgilere göre, 15-19 Ağustos tarihleri arasında başlayan ve başvurusu 22 Ağustos'ta sona eren TEOG 1.nakil sonuçları açıklandı. TEOG 1. nakil sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından 2. nakil başvuru işlemleri de başladı. TEOG nakil başvurusu e-okul sisteminde yapılıyor. 2. dönem nakil başvuruları 26 Ağustos'a kadar devam etti. İşte merak ettiğiniz TEOG nakil sonuçları ve boş kontenjanlar...


Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin merakla beklediği TEOG sonuçları açıklandı. Bakanlığın verilerine göre, 1 milyon 176 bin 711 öğrencinin katıldığı TEOG maratonunda 231 bin 425 öğrenci ilk sırada tercih ettiği liselere yerleşti. TEOG birinci nakil dönemi sonuçları ise dün 11.00'de E-okul ve www.meb.gov.tr'de açıklandı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan yerleştirmeye esas birinci nakil dönemi sonuçları açıklandı. Öğrenciler e-okul’dan sonuçları görebilir. Aynı zamanda ikinci nakil dönemi için tercih başvuruları bugün başladı ve 26 Ağustos’a kadar sürdü. Ardından 29 Ağustos-2 Eylül arası üçüncü nakil işlemleri yapılacak.

Yerleştiği okuldan memnun olmayan veya tercihlerinin hiçbirine yerleşemeyerek otomatik olarak kaydı açık liseye yapılan öğrencilere, nakil döneminde üç tercih hakkı veriliyor. Nakillerde il veya ilçe sınırlaması olmuyor. Uzmanlar, üç tercih hakkının verileceği nakil sürecinde adaylara, yüzdelik başarı dilimlerinin çok üzerindeki liselere girmelerinin oldukça düşük bir olasılık olduğunu hatırlatıyor.

TEOG İKİNCİ NAKİL DÖNEMİ
Başvurular 22- 26 Ağustos arasında yapıldı. 29 Ağustos’ta da nakillerin sonuçları ilan edilecek.
TEOG ÜÇÜNCÜ NAKİL DÖNEMİ
Son nakil dönemi için başvurular ise 29 Ağustos’ta başlayacak. 2 Eylül’de tamamlanacak nakil tercihlerinin sonuçları 5 Eylül’de duyurulacak.
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget