2016 3. Nakil Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayınız

TEOG 3. nakil sonuçları için bugün büyük gün... 2 Eylül'de sona eren TEOG 3. nakil başvurularının sonuçları bugün açıklanacak. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan yerleştirmeye esas üçüncü nakil sonuçları e-okul sistemi üzerinden öğrenilebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takviminde yer alan bilgilere göre  22-26 Ağustos arasında başvurusu yapılan TEOG 2.nakil sonuçları açıklandı. İşte merak ettiğiniz TEOG nakil sonuçları ve boş kontenjanlar...
Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin merakla beklediği TEOG sonuçları açıklandı. Bakanlığın verilerine göre, 1 milyon 176 bin 711 öğrencinin katıldığı TEOG maratonunda 231 bin 425 öğrenci ilk sırada tercih ettiği liselere yerleşti. TEOG ikinci nakil dönemi sonuçları 10.00'da E-okul ve www.meb.gov.tr'de yayınlandı.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi sonuçları açıklandı. Öğrenciler e-okul’dan sonuçları görebilir. Aynı zamanda üçüncü nakil dönemi için tercih başvuruları bugün başladı ve 2 Eylül'e kadar sürdü. Ardından 29 Ağustos-2 Eylül arası üçüncü nakil işlemleri yapılacak.
Yerleştiği okuldan memnun olmayan veya tercihlerinin hiçbirine yerleşemeyerek otomatik olarak kaydı açık liseye yapılan öğrencilere, nakil döneminde üç tercih hakkı veriliyor. Nakillerde il veya ilçe sınırlaması olmuyor. Uzmanlar, üç tercih hakkının verileceği nakil sürecinde adaylara, yüzdelik başarı dilimlerinin çok üzerindeki liselere girmelerinin oldukça düşük bir olasılık olduğunu hatırlatıyor.
TEOG ÜÇÜNCÜ NAKİL DÖNEMİ
Son nakil dönemi için başvurular ise 29 Ağustos’ta başladı. 2 Eylül’de tamamlandı nakil tercihlerinin sonuçları 5 Eylül’de duyurulacak.
****************************************************************** 
Tercih yapmayan öğrenciler ne olacak?
Tercih yaptığı halde 25 okuldan birine yerleşemeyenler gibi tercih yapmayan öğrenciler de sistem tarafından otomatik olarak açık liseye kaydedilecek. Ayrıca tercih döneminde özel okula kayıt yaptıracağını belirterek tercih işlemine katılmayanlar da 9 Eylül’e dek kayıtlarını yaptırmazlarsa onlar da açık liseye kaydedilecek.

LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK?
Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2016 - 2017 eğitim ve öğretim yılı döneminde liseler 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak ve 9 Haziran 2017'de sona erecek.
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget