6.Sınıf Dörtel Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı 15.Sayfa Cevapları

SAYFA 15 CEVAPLARI 6.Sınıf Dörtel Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı 

Sitemizde yayınalanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

6.Sınıf Dörtel Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı 15.Sayfa Cevapları

6. ETKİNLİK

Örnektir
BAŞLIK PARASI
Bir gün Ali, daha çok para kazanıp, Elif’in babasının istediği başlık parasını ödeyerek Elif’le evlenebilmek için köyünden şehre gider. Giderken annesi, babası ve arkadaşlarına çok para kazanıp hemen geleceğine söz verir.
Ali şehre gidince bir müddet iş bulamaz. Orada burada yatar kalkar. Sonunda bir iş bulur. Fakat maaşı çok azdır. Ali ancak bu parayla karnını doyurabiliyodur. Bu arada Elif’e mektuplar yazar ama hiç cevap alamaz.
Bir gün köyünden bir akrabasıyla şehirde karşılaşır Ali. Akrabası ona Elif’in babasının Ali’den umudu kestiğini, bu yüzden başlık parasını veren başkasına Elif’i verdiğini söyler. Elif evlenip çoluk çocuğa karışmıştır.
Köydeki insanlar Ali’nin sözünü tutmadığını söylerler. Ali köydekilerden utandığı için ve sevgilisine kavuşma umudu kalmadığı için köyüne dönemez. O da şehirde başkasıyla evlenip mutlu olmaya çalışır.

6.SINIF TÜRKÇE DÖRTEL YAYINLARI ÇALIŞMA KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget