Öğretmenlere Mülakatın Nedeni Meğer Buymuş!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, gazetecilerin soruları üzerine öğretmenlere mülakat uygulamasının çok yerinde ve doğru olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz gazetecilerin sorularını cevapladı. Bakan Yılmaz, mülakatların çok doğru bir uygulama olduğunu belirterek, "Temel Eğitim Kanunu'nda öğretmenin mülakatla göreve başlayacağı söyleniyor. Öğretmen anladığını anlatabiliyor mu, beden dilini kullanarak anlatabiliyor mu, teknolojik gelişmelere açık mı? Bunları mülakat yapmadan nasıl anlarsınız? Testi çözdü ama anladığını anlatamıyorsa... Öğrenci bir konuyu kendinden daha iyi biliyorsa tepkisi nasıl? Bunları bilmek için mülakat mutlaka olması lazım. Eskiden de vardı uygulanmıyordu" dedi.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, mülakatlarda sorulduğu iddia edilen sorulara da değinerek, sorulan soruların bir soru havuzundan seçildiğini belirtti. Bakan Yılmaz, mülakatta çıkacak sorulara ilişkin bir soruyu da şöyle yanıtladı:
"Bizim soru havuzumuzda yok. Ama diyelim ki soru havuzundan bir soru soruldu: 'Reis hakkında ne düşünürsünüz?' diye. Kişi onun hakkında ne düşündüğünü söylesin, Turgut Reis desin, Piri Reis desin, onun hakkında da fikrini söylesin. Bunun ne zararı var?
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget