Kar Tatili Olan İller Var mı? (8 Aralık Perşembe)

Kar yağışı sebebiyle 8 Aralık Perşembe günü eğitime ara verilip okullara kar tatili olan iller

Değerli öğrenciler kar tatili olan iller 7 Aralık 2016 tarihi itibariyle var mı? Son dakika MEB ve Valilik açıklamaları ile bu sayfada olacak. Kış zorlu şartlarını göstermeye devam ediyor. 
Haliyle birçok il ve ilçeden öğrencilere kar tatili haberleri geliyor. İşte bunları sürekli ve güncel olarak takip edebileceğiniz  sayfamız yayına girdi. Aşağıdan bugün itibari ile kar tatili verilen iller ve ilçeler yarın okul var mı tatil mi listesine güncel olarak ulaşabilirsiniz. Sayfamız yeni bilgiler geldikçe güncellenecektir.

8 Aralık 2016 Salı Kar Tatili Olan İller ve İlçeler:

Trabzon'un 5 ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları dolayısıyla Dernekpazarı, Düzköy, Köprübaşı, Şalpazarı ve Tonya ilçelerindeki tüm okulların bir gün tatil edildiği belirtildi.
Ortahisar ilçesine bağlı Akoluk, Bulak, Dolaylı, Düzyurt, Gölçayır, Karakaya, Karlık, Pınaraltı, Keleşli, Sayvan, Uğurlu ve Yeşilova mahallelerindeki ilk ve ortaokullar ile bu bölgelerden ilçe merkezine taşınan öğrenciler için de aynı kararın alındığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Akçaabat ilçesine bağlı Acısu, Aydın, Ağaçlı, Akpınar, Erikli, Meşeli, Demirci, Demirkapı, Dörtyol, Sebat, Sertkaya, Şinik, Işıklar, Işıklar Orta, Akçaköy, Uçarsu, Uğurlu, Hakkı Altıntaş, Metinkale, Pırasoğlu, Kaleönü Murat Köse ilkokul-ortaokulları, Işıklar Çok Programlı Anadolu Lisesi ile ilçe merkezine taşınan öğrencilerin yanı sıra Araklı ilçesinde merkez ve sahil kesiminde kalan okulların dışındaki tüm okullar ile ilçe merkezine taşınan öğrencilerin eğitimine ara verildi."
Beşikdüzü ilçesinde köy okullarından merkeze taşınan öğrencilerle de bir gün eğitim öğretim yapılmayacağına işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Çarşıbaşı ilçesinde Yavuz, Yavuz Fatih, Kovanlı, Şahinli, Kadıköy ilk ve ortaokulları ile ilçe merkezine taşınan öğrenciler, Hayrat ilçesinde taşımalı eğitimdeki öğrenciler, Sürmene ilçesinde merkez ve sahil kesiminde kalan okulların dışındaki tüm okullar ile ilçe merkezine taşınan öğrenciler, Yomra ilçesinde Çamlıyurt, Maden, Oymalı, Özdil ilk ve ortaokulları ile bu bölgelerden ilçe merkezine taşınan öğrenciler için de eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir."

- Ardahan'da iki ilçede kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Kentte yoğun kar yağışı ve soğuk hava ulaşımı aksatıyor. Özellikle çok sayıda yolu kapanan Hanak ve Damal ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.
Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, söz konusu ilçelerde köylerle ulaşımın sağlanmadığı belirtildi.
Genelde de aksamaların yaşandığı belirtilen açıklamada, "Şimdilik Hanak ve Damal'da eğitime ara verildi. Eğitim öğretime yarın yeniden başlanacak." ifadeleri kullanıldı.
- Ardahan-Posof ve Ardahan-Artvin yolları kapandı
Yoğun kar yağışı ve esintiden dolayı Ardahan-Posof ile Ardahan-Artvin yolları ise ulaşıma kapandı.

Karabük merkez ve 5 ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.
Karabük'te dün sabah saatlerinde başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Karabük merkez ile Yenice, Ovacık, Safranbolu, Eflani ve Eskipazar ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.
Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, il merkezi ve ilçelerde etkili olan kar yağışı nedeniyle örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 08.12.2016 Perşembe günü okulların tatil edildiği bildirildi.
Açıklamanın devamında, "Başbakanlığın 2002/58 Sayılı Genelgesinin 3. maddesi gereğince olumsuz hava koşulları nedeniyle valiliklerce okulların tatil edilmesi halinde aynı bölgedeki kamu görevlisi özürlüler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır. Bu izin kamuda çalışan hamile personeli de kapsamaktadır" denildi.

ORDU'DA EĞİTİME KAR ENGELİ
Ordu'da Mesudiye ilçesinin ardından bazı ilçelerde de kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte dünden itibaren etkisini gösteren kar nedeniyle Çamaş, Gürgentepe, Korgan, Kumru ve Ulubey ilçelerinin tamamında eğitime bir gün ara verildi.
Akkuş ilçesinde İMKB YBO ve taşımalı eğitim olmayan okullar hariç taşıma yapılan okullarda, Ünye'de ise Pelitliyatak ve Yenikent Mahalleleri'ndeki okullarda yoğun kar nedeniyle eğitim öğretimin bir gün gerçekleştirilmeyeceği belirtildi.
Açıklamada, diğer ilçelerde eğitim öğretime devam edileceği belirtildi.

BOLU MENGEN'DE EĞİTİME KAR ENGELİ
Bolu'nun Mengen ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
Bolu Valisi Aydın Baruş, yaptığı yazılı açıklamada, kentte etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Mengen'de eğitime bir gün ara verilmesi kararı alındığını belirtti.

ARTVİN
Artvin merkez, Borçka ve Murgul ilçelerindeki tüm okullarda eğitim-öğretime bugün bir gün süreyle ara verildi.
Artvin Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kar ve buzlanma nedeniyle Artvin merkez, Borçka ve Murgul ilçelerindeki tüm okullarda eğitim-öğretime 8 Aralık Perşembe (bugün) bir gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada, ayrıca il merkezi, Borçka ve Murgul İlçelerinde kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personelinde 08.12.2016 tarihinde 1 gün süre ile idari izinli sayılacağı kaydedildi.

GÜMÜŞHANE
Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm okullar 1 gün süreyle tatil edilirken, engelli ve hamile kamu personeli de bir gün idari izinli sayılacak.
Gümüşhane Valiliğinden yapılan açıklamada meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucu, Kürtün ilçesinde beklenen kar yağışı ve yaşanan aşırı soğuklara bağlı buzlanma nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla, ilçe genelinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ve özel okul öncesi, ilkokul, lise, yaygın eğitim, özel eğitim okul ve kurumlarında eğitim-öğretime 08 Aralık Perşembe günü 1 gün süre ile ara verildiği ifade edildi. Açıklamada ayrıca aynı gün ilçe genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi. Dün akşam saatlerinden itibaren başlayan ve etkili olan kar yağışının ardından ilçe merkezinde kar kalınlığı 15 santimetreyi bulurken yağışın sahil tarafındaki yüksek kesimlerde daha fazla etkili olduğu öğrenildi.

Yorum Gönder

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget