8.Sınıf Dikey Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı 102.Sayfa Cevapları

SAYFA  102 CEVAPLARI 8.Sınıf Dikey Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı

Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


8.Sınıf Dikey Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı 102.Sayfa Cevapları

1. ETKİNLİK

Örnektir
Oğlan Sedef Bacı’nın güzelliğine hayran kalmış. Hemen varmış gitmiş yanına. Ama ne fayda. Sedef Bacı bir kelime dahi etmeden gömlekleri örmeye çalışıyormuş. Oğlana dönüp bakmamış bile.
Padişah oğlu bu işte bir iş var deyip memleketinin en bilgili, en alim kişisine gitmiş anlatmış durumu. Bilgin, “O kız büyülüdür, işini bitirmeden konuşmaz. Sen de var git yanına, konuşmadan bekle yanında. İtten uğursuzdan koru onu. Kız bitirince işini, elbet bakar sana.”
Oğlan bilginin dediğini yapmış. Sedef Bacı’nın yanına gitmiş, oturmuş yanına, tek kelime etmeden beklemeye başlamış. Kuş kardeşler de bu işe bir anlam verememişler. Fakat kardeşlerini koruyup kollayan biri olduğu için sevinmişler.
Bir zaman sonra gömlekler bitmiş. Sedef Bacı gömlekleri kardeşlerine giydirmiş. Hepsi kuş suretinden kurtulup insan olmuşlar. Sedef Bacı çok sevinmiş. Konuşmaya başlamış. Kardeşlerine de , oğlana da durumu anlatmış. Sedef Bacı ile oğlan evlenmişler. Kardeşleriyle beraber mutlu bir hayat yaşamışlar.

2. ETKİNLİK

Bu etkinliği kendiniz yapabilirsiniz.

3. ETKİNLİK

  • Sedef Bacı
  • Kuş kardeşler
  • Üvey anne
  • Büyü
  • Padişah oğlu
  • Örgü

8.SINIF TÜRKÇE DİKEY YAYINLARI ÇALIŞMA KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget