8.Sınıf Dikey Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı 117.Sayfa Cevapları

SAYFA  117 CEVAPLARI 8.Sınıf Dikey Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı

Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


8.Sınıf Dikey Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı 117.Sayfa Cevapları

11. ETKİNLİK

Peyami Safa, ülkemizin yetiştirdiği en ünlü yazarlardandır. 1899 yılında doğmuş olan Peyami Safa, ömrünü edebiyata adamıştır. 62 yıllık hayatı boyunca 35 eser kaleme almış olan Peyami Safa, ölümsüz bir romancıdır.
Peyami Safa henüz 2 yaşındayken babasız kalmış ve zorlu şartlarda büyümüştür. 8 yaşına geldiğinde ağır bir kemik hastalığına yakalanan küçük Peyami, gençlik yıllarına kadar bu hastalığın etkilerini taşımıştır. Peyami Safa, hem babasının vefat etmesi dolayısıyla, hem de Osmanlı Devleti’nin 1. Dünya Savaşı’na girmesiyle eğitim hayatına devam edememiştir. Annesine bakmak ve ailesinin geçimini sağlamak için çalışma hayatına atılmıştır.
Savaş sonrası eğitim hayatına devam etmeye çalışan Peyami Safa, hem çeşitli okullarda öğrenim görmüş, hem de öğretmenlik yapmıştır. Edebiyata çok meraklı olan Safa, pek çok eser yazmıştır. Peyami Safa’nın en ünlü eseri; Dokuzuncu Hariciye Koğuşu’dur. Bu kitapta kendi ağır hastalığından da kesitler bulunmaktadır. Fatih Harbiye ve Biz İnsanlar isimli kitapları da önemli eserlerindendir.
Edebiyatın her alanına ilgi duyan Peyami Safa, abisiyle çıkardığı gazetede “Asrın Hikayeleri” isimli öyküler kaleme almıştır. Daha sonra Cumhuriyet, Milliyet ve Son Havadis gibi gazetelerde köşe yazarlığı yapmıştır.
1961 yılında oğlunun ölümü nedeniyle sarsılan Peyami Safa, oğlunun ardından birkaç ay içerisinde vefat etmiştir.


8.SINIF TÜRKÇE DİKEY YAYINLARI ÇALIŞMA KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget