2018 YKS Başvuru ve Sınav Sonuçlarının Açıklanma Tarihi Belli Oldu

2018 YKS Başvuru ve Sınav Sonuçlarının Açıklanma Tarihi Belli OlduÖSYM, 2018 yılı için sınav takvimini açıkladı. Buna göre Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvurular 1 Mart’ta başlayacak, 21 Mart’ta sona erecek. YKS sonuçları ise 31 Temmuz’da açıklanacak. Sınava başvuru süresi içerisinde başvuramayanlar için 4 Nisan’da bir gün daha hak tanınacak.

ÖSYM merakla beklenen 2018 yılı sınav takvimini yayınladı. YKS için başvurular 1 Mart’ta başlayacak ve 21 Mart’ta kapanacak. Ardından bu süre içinde başvuramayan adaylara 4 Nisan’da bir günlük ek süre verilecek.

KPSS BAŞVURULAR 10-21 MAYIS
Ayrıca, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans 22 Temmuz’da düzenlenecek. Bu sınav için adaylardan 10-21 Mayıs tarihleri arasında başvuru alınacak. 6 Haziran’da bir günlük ek başvuru süresinin ardından, sonuçlar 31 Ağustos’ta açıklanacak. Diğer KPSS oturumlarında başvuru ve sonuç açıklanma tarihi değişmezken KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz; KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz; KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumuysa 5 Ağustos’ta düzenlenecek.

ALES İLKBAHAR 6 MAYISTA
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (İlkbahar Dönemi) 6 Mayıs’ta yapılacak. Sınav için başvurular 7-15 Mart tarihlerinden alınacak. 28 Mart’ta bir günlük geç başvuru hakkı verilecek. Sonuçlar ise 7 Haziran’da duyurulacak. ALES sonbahar dönemiyse 18 Kasım’da gerçekleşecek. Sınav için başvuru tarihi ise 19-27 Eylül olarak belirlendi. 10 Ekim’de bir günlük geç başvuru hakkının ardından sonuçlar 20 Aralık’ta ilan edilecek.

2018 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi 

2018 YKS Başvuru ve Sınav Sonuçlarının Açıklanma Tarihi Belli Oldu
Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget