9.Sınıf Fizik MEB Yayınları Ders Kitabı 112.Sayfa Cevapları

9.Sınıf Fizik MEB Yayınları Ders Kitabı 112.Sayfa Cevapları

9.Sınıf Fizik MEB Yayınları Ders KitabıGüncellenen öğretim programlarına uygun olarak Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 9. Sınıf MEB yayınlarının etkinlik cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. 2017-2018 Lise ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

HAREKET VE KUVVET  (3.Ünite)


9.Sınıf Fizik MEB Yayınları Ders Kitabı 112.Sayfa Cevapları 3. Ünite  (Yeni Müfredat)

1. Bir futbolcu ısınmak için uzunlukları şekilde verilen futbol sahasının çevresinde 4 tur koşuyor. Bu sporcunun ısınma turları sonunda aldığı yol kaç metredir?

Cevap: Bunun için önce çevresini bulmalıyız. Saha dikdörtgen şeklinde. Çevresi ise iki kısa kenar uzunluğu + iki uzun kenar uzunluğu şeklinde bulunur.
Kısa kenar: 40 Uzun kenar: 75
Çevre = 40+40 + 75+75 
Çevre = 230
Bir tur attığında 230m koşuyormuş.
4 tur atarsa  dört tane 230 metre koşar. Yani 4.230 = 920 m koşar.Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget