3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayınları Okulumuzun Bize Katkıları Etkinlik Cevapları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayınları Okulumuzun Bize Katkıları Etkinlik Cevapları Sayfa 26, 27, 28


Okulumuzun Bize Katkıları Metni Cevapları (3. Sınıf Hayat Bilgisi)

3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 26 Cevabı 

Sınıfınızdaki hangi öğrenci kulübünde görev aldınız? Kulüp olarak yaptığınız çalışmalar nelerdir? Bu çalışmaların size ve arkadaşlarınıza olan katkılarını açıklayınız.
Cevap: Sınıfımda satranç kulübünde görev aldım. Kulüp olarak satranç oyununun daha geniş kitlelere yayılabilmesi için çalışmalar yaptım. Satranç kursunun açılması için öğretmenimizle birlikte okul idaresine dilekçe yazdık. Bu çalışmalar benim satranca olan ilgimi ve satranç bilgimi arttırdı. Arkadaşlarım ise satranç oyununa daha fazla ilgi gösterdi. 


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı 

Okulunuzda yapılan eğitsel, sosyal veya kültürel bir etkinlik belirleyiniz. Etkinliğin, öğrencilere ve topluma katkılarını açıklayınız.
Cevap: Okulumda sosyal etkinlik olarak satranç, müzik kursları; kültürel etkinlik olarak müzeye gezi, eğitsel etkinlik olarak ise yangın tatbikatı düzenlendi. Bu etkinlikler öğrencilerin sosyal, kültürel ve l gelişimine katkıda bulunur. 


3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı 

1. Okulunuzda yapılmasını istediğiniz kültürel bir etkinliği aşağıya yazınız.
Cevap: Anıtkabir gezisinin yapılmasını istiyorum. Atamızın kabrini ziyaret etmeyi çok istiyorum. 

Yukarıda yazdığınız kültürel etkinlik size ve topluma neler kazandırır? Yazınız.
Cevap: Bu gezi ülkemizi düşmanlardan kurtaran Atatürk’ü daha yakından tanımamızı ve Atamıza olan sevgimizin daha da çok artmasını sağlar. 

2. Onurun okulunda, geliri yakındaki bir köy okuluna gönderilmek üzere kermes yapıldı. Kermeste ev yapımı börek, kek, kurabiye, poğaça ve pastalar satıldı. Çeşitli süs eşyaları, kitaplar da satılarak parası toplandı. Toplanan paralar, köydeki ilkokula, ihtiyacı olan çocuklara yardım edilmek üzere gönderildi. Yukarıda verilen etkinliğin öğrencilere ve topluma katkıları nelerdir? Yazınız.
Cevap: Öğrenciler sosyal yardımlaşmanın önemini kavramış oldular. Topluma katkısı ise ihtiyaç sahibi kişilerin fark edilmesi ve bu kişilere yardım eli uzatılması. 


3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Evren Yayıncılık 1. Ünite Okulumuzda Hayat Sayfa 26, 27, 28 Okulumuzun Bize Katkıları Etkinlik Soruları ve Cevapları3. Sınıf Hayat Bilgisi Evren Yayınları Cevapları için tıklayınız. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42. 43. 44. 45. 46. 47. 48. 49. 50.  ve daha fazla Sayfa  Cevapları


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Etiketler:

Yorum Gönder

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget