5. Sınıf Din Kültürü Lisans Yayınları Sayfa 13 Cevapları

5. Sınıf Din Kültürü Lisans Yayınları Sayfa 13 Cevapları 
5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Lisans Yayınları Ders Kitabı 13. Sayfa Cevapları aşağıdadır.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Lisans Yayınları Ders Kitabı 13. Sayfa Cevapları aşağıdadır.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Lisans Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 13

Evrende kendi kendine meydana gelen bir şey gösterebilir miyiz?
CevapKâinata bakılınca, her şeyin bir düzen içinde olduğu, hiçbir şeyin başıboş olmadığı görülür. İnsanların fezada saatte 1600 km. hızla dönmekte olan, içi ateş dolu bir gezegen olan dünyanın üzerinde, yalnız yer çekimi kuvveti ile kalarak yaşaması ne büyük bir harikadır. Bunu tesadüfe bağlamak ne kadar yanlıştır.

İnsan kendine baktığı zaman, bir damla sudan, göz, baş, kan, sinir gibi vücudunun bütün organlarının ve akıl ve ruhunun yaratılmış olduğunu görür. Bunu kendisinin yaratmadığını, bir yaratıcının bulunduğunu zaruri olarak bilir. Tesadüfen muazzam bir vücudun meydana geldiğini düşünmek akla uygun olmaz. Vücuttaki organların yerli yerinde yaratılışını, hiçbir uzuvda eksiklik ve fazlalığın bulunmayışını görür ve bunları yoktan yaratanın kudretini anlar.5. Sınıf Lisans Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı 


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget