6. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Toplumdaki Rollerim Etkinlik Cevapları Sayfa 14, 15, 16

6. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Toplumdaki Rollerim  Etkinlik Cevapları Sayfa 14, 15, 16

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Biz ve Değerlerimiz Sayfa 4, 15, 16 Toplumdaki Rollerim Etkinlik Soruları ve Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 14 Cevabı 

Takım sporunda görevli bir sporcunun görevini yapmasının, takım başarısındaki önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Cevap: İnsan tek başına bu dünyada yaşayamaz. Issız bir adada tek başınıza yaşadığınızı düşünsenize, ne kadar sıkıcı olurdu ve de yaşamınızın bir amacı olur muydu diye? Bu yüzden insan içinde bulunduğu sosyal çevre ile uyumlu olmalıdır. Tıpkı takım sporlarında her oyuncunun takımın diğer oyuncularıyla uyum içinde görev bilincinde olarak üstüne düşeni yapması gibi .Ancak o zaman başarı gelecektir. Çünkü bir toplulukta herkes üzerine düşen görevi yapmaktan kaçınırsa o iş ne yazık ki başarılı olmaz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı 

Rolleri değiştikçe Hüseyin Bey’in sorumluluklarının da değişmesiyle ilgili neler söyleyebilirsiniz?
Cevap: İnsan yaşamı boyunca farklı kimlikler ve rollerle karşılaşır. Çünkü büyüdükçe toplum içindeki statü ve sorumlulukları da farklılaşır. Küçük bir bebekten çalışıp eve ekmek getirmesini bekleyemeyiz. Ancak kişi eğer evin reisi dediğimiz baba ise ondan çalışıp çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamasını evin geçimini yapmasını bekleyebiliriz. Bunun gibi kazandığımız ya da girdiğimiz her statü beraberinde farklı görev ve sorumlulukları da getirecektir. Tıpkı Hüseyin Bey’e getirdiği gibi. 

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 16 Cevabı 

Verilen parçada Mustafa gün boyunca hangi roller içerisinde bulunmuştur? Yazınız.
Cevap


Aşağıdaki tabloya içinde bulunduğunuz grup ya da kurum adlarını, buradaki rollerinizi ve sizden beklenen davranışları yazınız. CEVABI YUKARIDAKİ TABLODADIR…


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Etiketler:

Yorum Gönder

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget