8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Sayfa 44 Cevapları

Sayfa 44 Cevapları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı 


.
8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Nev Kitap Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 44

Her yıl Gelibolu’ya gelen Anzaklar ile yine her yıl Sarıkamış’ta ataları için yürüyüş yapan Türk gençleri hangi yönlerden birbirine benziyorlar? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
Cevap: Çanakkale Savaşında yer alan ve bir çok vatandaşını kaybeden Anzaklar için Gelibolu acı dolu bir tarihi olayın meydana geldiği yerdir. Sarıkamış ise 90 bin civarında Türk askerinin donarak şehit olduğu bir yerdir. Her iki toplum da tarihte yaşadıkları acı dolu olayları her yıl anmaktadırlar.


Dünya haritası üzerinden Avustralya’nın ve Çanakkale’nin yerini inceleyiniz. “Anzak Günü” için gelen bu insanların ne kadar uzak bir yerinden geldiğini araştırınız.
CevapAvustralya - Çanakkale arası havayolu mesafesi ise 13209 km (8203 mil) dir. 


8. Sınıf Nev Kitap Yayınları T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı 

Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Etiketler:

Yorum Gönder

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget