İlahi kitap, suhuf ve mucize kavramlarının anlamlarını araştırıp öğreniniz.

6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Sayfa Cevapları 

İlahi kitap, suhuf ve mucize kavramlarının anlamlarını araştırıp öğreniniz.. 6. Sınıf Din Kültürü Cevapları Dörtel Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.


İlahi kitap, suhuf ve mucize kavramlarının anlamlarını araştırıp öğreniniz.

Soru: İlahi kitap, suhuf ve mucize kavramlarının anlamlarını araştırıp öğreniniz.
Cevapİlahi kitap anlamı:
Yüce Allah (c.c) tarafından vahiy meleği Cebrail (a.s) aracılığı ile bazı Peygamberlere göndermiş olduğu insanlara Allah'ın emirlerini, koymuş olduğu yasakları ve doğruları anlatan kutsal kitaplara denir. Toplam dört adet kutsal kitap vardır. Bunlar;
  1. Kur'an'ı Kerim
  2. Tevrat
  3. İncil
  4. Zebur
şeklindedir.

Suhuf kelimesinin anlamı:
Yüce Allah (c.c)'ın vahiy meleği Cebrail (a.s) aracılığıyla toplam dört Peygambere göndermiş olduğu kutsal kitaplardan birisidir. Kur'an'ı Kerim'de Hz.İbrahim ve Hz.Musa'ya gönderilen kutsal bir kitap olarak geçmiştir.

Mucize kelimesinin anlamı:
İnsanların yapamayacakları, peygamberlik iddiası ortaya süren zattan adetin hilafına ve tabiat kanunlarının aksine olarak ve meydan okuma stili ile zuhur eden mükemmel olay anlamına gelmektedir. Örneğin, Hz. Musa'nın (a.s) asası ile iki nehri ortadan ikiye ayırması gibi.

6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa Cevapları


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Etiketler:

Yorum Gönderme

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget