İnsan, her şeyi görebilir mi? Niçin?

İnsan, her şeyi görebilir mi? Niçin?7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi FCM Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 10

İnsan, her şeyi görebilir mi? Niçin?

Cevap:  Her gün önümüze çıkan yol, ağaçlar, arabalar, evler, insanlar olabileceği gibi, olaylar, olayların ardındaki nedenler yani akılla bağlantı kurularak görülen soyut durumlar da vardır. İster somut ister soyut olsun nesneler ve olayları görebilmek için gözü uyaracak desteklere ihtiyaç var. 


Bu yüzden insan her şeyi göremez. İnsanın görebileceği şeyler sınırlıdır. Dağları, ağaçları, çiçekleri, bazı hayvanları bakar bakmaz görürüz. Çok hızlı hareket eden ve tedbirli davranan, kendini kamufle eden hayvanları görmek epey zordur. Kendini toprak altına gizlemiş küçücük hayvanları, hücreleri, atomları ve kızılötesi ışınları doğrudan göremeyiz. Anca Allah her şeyi görür, işitir ve bilir.


7. Sınıf FCM Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı 


Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.  Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


Etiketler:

Yorum Gönder

SON HABERLER

[MANŞET][slider1]

MKRdezign

y

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget